Naruto-Sage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Naruto-Sage

Intra in lumea naruto si descopera toate lucrurile pe care nu le stiai
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Uchiha Obito

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
ruali12
Admin
ruali12


Mesaje : 21
Data de înscriere : 11/05/2010
Varsta : 26

Uchiha Obito Empty
MesajSubiect: Uchiha Obito   Uchiha Obito Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 2:46 am

Obito este absolvent al Academiei Ninja, la vârsta de 9 ani, şi a fost promovat la Chunin, la varsta de 11 ani. În timpul celui de-al Treilea Mare Razboi Shinobi, echipei Minato i s-a atribuit sarcina de a distruge Podul Kannabi. Kakashi, deoarece a fost recent promovat la Jōnin, el a fost pus capitan. Înainte de promovarea lui Kakashi, Minato Namikaze Rin i-a dat daruri lui Kakashi, Obito a uitat ce avea de facut. Minato i-au lăsat să meargă pe frontul de lupta, şi Rin a fost imediat capturata de forţele Iwagakure. Kakashi a ales să nu meargă s-o salveze, punand încheierea misiunii înaintea lui Rin , dar a refuzat a-l asculta pe Obito, care afirmând că, în timp ce cei care încalcă regulile sunt gunoi, cei care abandonează prietenii lor sunt mai rău decât gunoi. După aceea, ei s-au despărţit.
Personalitate

Obito are o structură similara a fetei cu Naruto Uzumaki, şi că ambii au, de asemenea, personalităţi similare. Ambii au fost disperati de a atrage atentia ca un copil, ambii au o rivalitate epica cu colegul lor de sex masculin (Sasuke Uchiha pentru Naruto şi Kakashi pentru Obito), şi că ambii au sentimente de dragoste faţă de colegul lor de sex feminin (Sakura Haruno pentru Naruto şi pentru Rin Obito). Ei au fost, de asemenea, considerati "prosti" sau "capete seci" din cauza nesăbuinţei lor.
Abilitati

Ca membru al clanului Uchiha, Obito ar putea folosi jutsu de foc j, aşa cum se vede în lupta sa cu ninja Iwagakure doi în cazul în care el a demonstrat său de foc de lansare: Marea Fireball Tehnica. El a fost, de asemenea, dornici privind utilizarea Kunai ca el le-a folosit pentru a ucide Taiseki şi mai târziu le-au folosit in lupta sa cu Kakko. Obito a fost, de asemenea, posibilitatea de a trezi Sharinganul său şi să-l utilizaţi cu mare usurinta, în ciuda faptului că prima oara folosind-o. În plus, Obito a fost bun la utilizarea taijutsu, care, împreună cu Sharinganul lui Kakashi şi de a ajuta, a fost dovedit o combinaţie de luptă eficace.

Scuze de greseli dar am fost presat de timp.


P.S. : Acum mi-am dat seama; se scrie uchiha nu uciha Smile cheers lol!


Ultima editare efectuata de catre ruali12 in Mier Mai 12, 2010 11:09 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Adminul_Radu
Admin
Adminul_Radu


Mesaje : 41
Data de înscriere : 09/05/2010
Varsta : 27

Uchiha Obito Empty
MesajSubiect: Felicitari   Uchiha Obito Icon_minitimeMar Mai 11, 2010 2:49 am

Felicitari pentru munca depusa cheers cheers cheers .Te-ai inspirat si ai facut o treaba super buna ... e adevarat tot ce spui tu dar sub masca lui Tobi tot Obito se ascunde . lol! lol! lol!


Cu respect : Adminul cheers
Sus In jos
https://naruto-sage.forumgratuit.ro
 
Uchiha Obito
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Uchiha Sasuke
» Uchiha Itachi.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto-Sage :: Naruto Characters-
Mergi direct la: